İzmir Özel Türk Koleji
Anaokulları KAYIT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sevgili Anne Babalar,

Gözlerinin içine sevgiyle baktığınız, kalbinizle kucakladığınız, kokusunu içinize çekmeye kıyamadığınız biricik yavrularınızın sağlıklı ve mutlu büyümeleri için her fedakârlığa katlandığınızı biliyoruz. Uykusuz geceler, hastalandığında hissedilen çaresizlik; yemek rutini zorlukları derken; anne olmanın hazzı, sorumluluklar, kaygılar duygularımızı da gün içinde sürekli değişir hale getiriyor. Bir yandan dünyanın en zor ve en zevkli işini büyük bir titizlikle yapıyor; çocuk yetiştiriyor, diğer yandan aile, çevre ve kariyer sorumluluklarında da kadın mükemmeliyetçiliğinden ödün vermeden yerine getiriyoruz. İşte kadın olmanın süper gücünü, şefkat ve korumacılığını, detaycılığını doya doya yaşadığımızın en somut kanıtları.

İyi eğitim alan, çok donanımlı yetişen, bu bilinçle zaman yönetimine hakim; okuyan, sorgulayan, araştıran ebeveynler bir sonraki kuşak için kendilerinden bir adım önde çocuklar yetiştirmek istiyorlar; bu sadece boş bir dilek değil tabii ki; küreselleşme hayatımızın içindeyken hele .Teknolojik değişim ve gelişimlere göz atmak için bile yetişemiyorken; temel evrensel değerlerdeki değişimleri yaşıyor ve sosyal medya içinde veya gözlemcisi olarak illaki hızın bir parçası oluyorken; hem temel hem evrensel değerleri güçlendirme çabamız, 21. Yüzyıl’a doğru birey yetiştirebilme ikilemlerimiz; geçmiş kuşaklardan daha fazla sorumluluk yüklenmemize sebep oluyor.

Amacımız her zaman sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirmek olsun. Ancak sevgiyle büyüyen sağlıklı ve mutlu çocuklar öğrenmeye açık olurlar. Öyleyse; tüm kaygılarınızı bir yana bırakıp; sevgiyi hep koşulsuz ,hep en temel, en özgüven sağlayacak şekilde tutalım çocuğumuzla ilişkimizde.

Yüzyılın gereği değişim ve dönüşüm yadsınamazken, değişmez gerçek; erken çocukluk dönemindeki hızlı gelişim ve değişimdir. Yetişkinlik sürecinde yaşanılan sıkıntıların; erken çocukluk döneminde yaşanılanlara bağlı olduğuna savunan uzmanlara hep beraber kulak vererek; sizlerle çocuk yetiştirme sorumluluğunu paylaşıyoruz.

2 yaşından itibaren çevresini fark etmeye başlayan çocuk; 3-4 yaşındaki hareketli ve çok soru sorar haliyle; zekâsının bu dönemdeki hızlı gelişimini ve öğrenmeye ne kadar hazır olduğunu sizlere gösterecektir. Ailesinden gerekli sevgiyi gören, mutlu olan ve özgüveniyle sosyalleşme sürecinde okula başlayan çocuk; geleceğe yön verecek bir birey olmanın ilk adımlarını 71 yıllık köklü bir eğitim kurumunda atıp; İzmir Özel Türk Kolejinin Ailesinin önce binlerce öğrencisinden , sonra on binlerce mezunundan biri olma yolunda; İTK ailesinin de sevgisi, bilinci eğitim duayenliği ve özel eğitim öğretim programlarıyla büyüyecektir. Akademik olarak sağlam bir altyapıyla, sosyal, sanatsal, sportif olarak hayata hazırlanacaktır; çocuk için hazırlanan güven ortamıyla; bilmek değil davranışa dönüştürmeyi önceliğimiz kabul ederek, çocuklarımızı vizyon sahibi bireyler olarak yetiştiriyoruz.

Bizlere duyduğunuz güvenle nesilden nesile İTK’lı olma geleneğini sürdüren kocaman ailemizle daima el ele, gönül gönüle, sizleri anlayarak ve çocuklarımıza Ailemizin tüm sevgisini vererek hep beraber yetiştirme yolunda; nice sağlıklı, mutlu ve sevgi dolu yıllar diliyoruz.
 

Saygılarımla,
Burçin Kızak
İzmir Özel Türk Koleji Anaokulları Direktörü